доулы Украины

обучение и сертификация международного уровня

Звернення доул ГО «АФПБ»

Звернення доул ГО «АФПБ»

Ми приносимо вибачення за неякісний ефір, який відбувся 24 листопада, звертаємось для роз’яснення своєї позиції та намірів у діяльності.

1. До вагітних жінок та таких, що планують вагітність.

Інформація, яка надається нами в засобах масової інформації не є лікарськими призначеннями і ефір - це не прийом лікаря. Доули не є медичними працівниками, а якщо і мають медичну освіту – не надають медичних рекомендацій, не роблять медичних призначень і не відміняють призначень лікаря.

З приводу теми нашого ефіру в Instagram від 24.11.2020 р. - в даному випадку це була бесіда доул про особливості допологового спостереження в умовах пандемії. Усвідомивши неприйнятність інформації такої якості на нашій сторінці, адміністратором було видалено запис впродовж доби.

Головні тези ефіру залишаються незмінними:  

• У період ковід-пандеміїї, коли новини кожного дня сповіщають про збільшення захворюваності, доцільним для вагітних жінок є обговорювання з лікарем можливість скоротити візити в лікарні та лабораторії з метою зниження ризиків захворіти, а також проходити лише необхідні обстеження і за один візит .

• Кожне відвідування, на якому жінка отримує хибну інформацію про свій стан або про стан дитини впливає на її нервову систему, відповідно на самопочуття, здоров'я в цілому, та на розвиток дитини. Розуміючи підвищену вразливість жінок у цьому стані, ми пропонуємо бути активними, обізнаними, виваженими батьками, щоб краще піклуватись про свою вагітність та дитину, свої пологи.

Інформація відповідає рекомендаціям Королівского Коледжу акушерів та гінекологів, на якому також можна ознайомитись і з іншими загальними рекомендаціями щодо гігієни, безпеки, збереження фізичного і душевного здоров”я вагітних, жінок та породіль в умовах карантинних обмежень.

https://www.rcog.org.uk/.../covid-19-virus-infection.../...

Ми, як і раніше, вважаємо, що кожна жінка має право на інформованість заради безпеки під час вагітності та пологів.Ми поважаємо будь-який вибір та рішення кожної жінки, яка виношує і народжує дитину і у пологахприймаємо і підтримуємо. Та Доули покликані не лише супроводжувати пологи, а й доносити до жінок, родин, соціуму важливість усвідомленого ставлення до вагітності, пологів, батьківства і цінність позитивного досвіду у пологах. Ми знаємо, як процес пологів впливає на жінку, її подальше життя, життя та здоров’я дитини. І ми будемо сприяти покращенню культури положництва та здоровому материнству у нашій країні.

Ми продовжуємо виходити в ефіри у проекті «За правом народження», до якого залучаємо і акушерок, лікарів, представників різних організацій України і доул з інших країн, щоб висвітлювати теми, які стосуються жінки, її тіла та здоров’я, вагітності, пологів та материнства.

Наша діяльність прозора і наші доули працюють у різних містах.

Ми відкриті і доступні для кожної жінки та родини, яка потребує інформаційної, фізичної та моральної підтримки і дотримуємось Кодексу доул у виконанні своєї роботи.

2. До колег, доул з інших організацій і тих, що навчались і отримували сертифікат у ГО АФПБ.

Ми усвідомлюємо, що наші дії завжди мають відлуння для багатьох доул, також тих, хто не є членами АФПБ, але відчувають посилення недовіри та притискання. Ми приносимо вибачення за невідповідну підготовку, тональність останнього ефіру.

Ми вдячні за отримані пропозиції, думки, розуміння і підтримку всім, хто її надав і продовжує надавати.

Виходячи до аудиторії з ефірами, друкуючи тексти на різних платформах - ми завжди мали і маємо на меті просвітницьку роботу,  інформуючи жінок на теми, що стосуються способу життя, здоров'я матері і дитини, батьківства, а також реалій положництва та права жінок в пологах.

Ми пропагуємо здорове та турботливе ставлення до кожної жінки під час вагітності, пологів та після них, а також до шанобливе ставлення для всіх учасників пологів.

Ми також висвітлюємо досвід роботи доул у нашій та інших країнах і підтримуємо можливість обміну інформацією і досвідом серед спеціалістів перинатальної сфери.

Зауважуємо, що запрошені гості мають свою власну думку, і ні в якому разі не висвітлюють думок всіх доул організації АФПБ та інших доул країни і світу. Ми можемо погоджуватись або ні з запрошеними спікерами, уточнювати і ставити питання, але не нав'язуємо озвучені тези тим, хто нас слухає та читає.

Окрім доул серед гостей ефірів є психологи, лікарі, акушерки, реабілітологи, консультанти з грудного вигодовування, представники інших пересічних з пренатальною сферою професій.

Ми вдячні кожному, хто знаходить  час і приєднується до просвітницької діяльності, ділиться власними спостереженнями і досвідом, розповідає якими є і можуть бути пологи у прогресивному та освіченому сучасному суспільстві.

3. До спеціалістів пренатальної медицини та положництва.

Цією заявою ми приносимо вибачення та зауважуємо, що не мали і не маємо на меті знецінювати здобутки медицини у положництві, працівників медичної галузі, лікарів та акушерок, які надають професіональну в усіх сенсах медичну допомогу під час вагітності та пологів.

З своєї сторони також розраховуємо на етичну і коректну поведінку представників медичної професії.

Просимо також припинити розповсюдження запису тими слухачами, які зберегли уривки ефіру. Адміністратором сторінки ефір видалено в день виходу.  Запис ефіру є неякісним і не повним, кількість переглядів на момент видалення складала біля 20 чоловік, з яких більшість - наші колеги.

Вважаємо подальше розповсюдження свідомою дискредитацією та дискримінацією доул і не можемо нести відповідальності за висновки і дії тих, хто прослухає запис через розповсюджувачів.

Також ми офіційно заявляємо, що інформація, яка видається за загальну позицію доул, як ворожу до медичної галузі та положництва України,  припущення та звинувачення доул у намірах оголошувати чи весті «війну» - не лише не відповідають дійсності, але є наклепом.

Вважаємо неприпустимим тиск, погрози, агресивні дії і висловлювання через особисту упередженість щодо доульства та розбіжності у поглядах.

Такі дії надають шкоди насамперед жінкам, що потребують професійної підтримки та призводять до знецінення багаторічної праці доул у різніх містах України, і створення конфліктів у відносинах, сформовані взаємними зусиллями і працею лікарів, акушерок і доул в багатьох пологових будинках.

Розповсюдження і підтримка у соцмережах та офіційних зверненнях неправдивої інформації є правопорушенням (ч.3 ст.297 ЦК України «Право на повагу до гідності і честі». Ч. 2 ст.299 ЦК України «Право на недоторканість ділової репутації») і є приводом для притягнення до відповідальності.

Наполягаємо на спростуванні, вилученні недостовірної інформації про діяльність та наміри доул ГО «АФПБ» та на припиненні її розповсюдження особами, які не є членами нашої організації і не мають уявлення про нашу позицію та діяльність.

4. Щодо меж діяльності організації та доул.

Ознайомитись з метою та спектром діяльності організації можна за посиланням на сайті ГО «АФПБ»:

http://doula.com.ua/afpb_organizatsiya

Серед інших, завданнями ГО є:

- сприяння підвищенню якості послуг, що надаються медичними закладами, підвищення професійності та етики персоналу медичних закладів з метою забезпечення максимально безпечного протікання вагітності та пологів ;

- допомога батькам в реалізації їх прав в державних і недержавних установах, підприємствах, організаціях

Це означає, що наша діяльність не обмежується наданням суто доульского супроводження і ми не маємо замовчувати порушення у якості послуг, етики персоналу медичних закладів. Навпаки, своїми виступами, повідомленнями, висловлюваннями ми маємо на меті звернути увагу на існуючу проблему.

Ми працюємо насамперед для жінок, але наша праця сприяє якості і ефективності медичних послуг у положництві.  

Бо саме безперервна підтримка жінки і надання професійної партнерської підтримки до, під час, та після пологів, є нашим обов'язком, як доул, перед жінкою та родиною, які цього потребують і звертаються до нас.

Ми щасливі, коли жінка має і іншу якісну підтримку, комфорт і повагу в своїх пологах, задоволена собою та їх результатом і професійністю медичних працівників. Та на сьогодні це, нажаль, можливо отримати не у кожному пологовому закладі, де лікарі та акушери не приділяють відповідної уваги жінці, яка народжує дитину.

Яким чином безперервний супровід впливає на перебіг, результат пологів і задоволення жінки від своїх пологів, можна дізнатись з різних джерел та досліджень. У новітньому огляді Кокранівської бази даних систематичних оглядів, опублікованому в 2017 році - мета-дослідженні, в якому проаналізовано та узагальнено результати 26 досліджень, оцінено ефекти безперервної підтримки під час пологів (в дослідженнях взяли участь 15000 жінок з 17 тисяч країн.)

https://www.cochrane.org/.../PREG_postoyannaya-podderzhka...

Ми не є конкурентами медичній системі положництва, і виступаємо за її вдосконалення як громадяни і жінки України.

Ми не покликані контролювати або оцінювати медичні знання, кваліфікацію, дії лікаря в конкретних пологах і не вступаємо в суперечки під час роботи. Це означає, що ми маємо погоджуватись з неетичною поведінкою медичного персоналу, порушенням прав породіллі чи ігноруванням її бажань. Підтримуючи жінку, ми можемо звернутись за додатковим роз'ясненням дій чи важливих питань для неї, тому що у пологах ми виконуємо запит жінки, у її пологах ми - для жінки і зради жінки, і слідуємо за її вибором та побажаннями.  

Для нас має велике значення взаємоповага і комфорт всіх учасників пологів та збереження доброзичливої атмосфери у пологах, але ми, як і інші учасники команди, відповідальні лише за свій стан та настрій і виконуємо ті завдання, заради яких нас запрошує в пологи жінка та родина.

Ми діємо у рамках Кодексу доул, є членами ЄАД, та не несемо відповідальності за дії  доул, які не є членами ГО АФПБ.

Непорозуміння, які виникають між доулами та медичними працівниками, ми завжди розглядаємо, робимо висновки та все залежне від нас - щоб командна робота, яка є нормою для закордонного положництва, була дійсністю і для нашої країни.

Бо ми всі працюємо заради однієї мети - надавати таке супроводження, при якому пологи є не лише комфортними, а й максимально безпечними для жінки, для її здоров'я та здоров'я дитини.

Ми продовжуємо працювати і підвищувати свій професійний рівень.

Ми відкриті для спілкування,  співробітництва та участі у будь яких проектах та ініціативах як в Україні, так і за кордоном, які відповідають нашій компетенції, меті та місії.

З повагою, доули ГО "Асоціації фахівців природного батьківства