Діяльність організації ГО «АФПБ», 2022 рік.

Дорогі доули АФПБ, давайте разом згадаємо, яким був наш професійний шлях довжиною в 364 днів, з яких довгі 330 днів ми свідчили Життя серед війни. 

Він став для нас всіх періодом випробувань війною, до яких ми не були готові. 

Але ми вистояли. 

Ми вижили. 

І ми продовжуємо нести віру, турботу, підтримку та любов в світ пологів та материнства. 

❄️Ми почали січень з ефірів проекту ЗА ПРАВОМ НАРОДЖЕННЯ з нашими доулами, які живуть і працюють за кордоном про пологи у Франції і ОАЕ – з Тетяною Гаме і Алією Алтинаєвою. 

Ми відсвяткували Різдво, ❄️🤱 провели практичну частину підготовки зимовоі групи Доул і випустили в світ новонароджених Фей пологів 🧚‍♀️💕

ЛЮТИЙ 2022 розпочався з цікавого і насиченого профілабу на тему «ДОУЛИ І МЕДИЧНА СИСТЕМА» презентували яку Олена Зарецька, Марина Шимкова, Світлана Кресіна і Галина Муха.  

Не менш корисними були і наступні ЕФІРИ, проведені 

Олександрою Тимошенко 

💙з лікарем акушером-гінекологом Олександром Кобасою ЩОДО підтримки в пологах і нововведень до медичного ПРОТОКОЛУ 

💛та з Юлею Шушайло, головою АФПБ, на тему «БЕЗПЕЧНІ ПОЛОГИ СВОЇМИ РУКАМИ».

23 ЛЮТОГО Діана Рибчик провела важливу ЗУСТРІЧ  з Олександром Волошиним, лікарем-психоневрологом, остеопатом ПРО ОСТЕОПАТІЮ для вагітних та новонароджених.

У нас і надалі було безліч мирних планів…

але 24 ЛЮТОГО зранку ми всі прокинулись від вибухів. 

Ми прокинулись в нашій мирній країні, проти якої РОСІЯ РОЗПОЧАЛА повномасштабну ВІЙНУ. 

Ми всі були в розпачі того ранку, але згадали, що є

ті, хто вразливіший за нас і потребує підтримки в ці часи, просто зараз і 24/7.

🇺🇦З перших годин МИ  ОРГАНІЗУВАЛИ ЦИКЛ коротких підтримуючих ефірів і ТІЛЕСНИХ ПРАКТИК і випустили декілька РЕКОМЕНДАЦІЙ про самодопомогу, реагування на тривожні новини, поведінку та підтримку в разі пологів в екстремальних позалікарняний умовах. 

Вони Є в ЗАПИСУ і ви можете подивитись на нашій освітній платформі в інстаграм @doulaua

🇺🇦З другого дня війни запрацював ЧАТ  підтримки «БЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАГІТНИХ» організаторкою якого є Світлана Кресіна. 

https://t.me/bezpekavagitnihua

Команда доул АФПБ і фахівців різного профілю щодня надають відповіді на десятки запитань і продовжує працювати для наших вагітних і мам. З кожним днем нас у чаті все більше ✨

Наш волонтерський вклад – це також БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ  підготовки до ПОЛОГІВ з початку війни і ПРАКТИКИ саморегуляції, заняття з ЙОГИ та гімнастики ДЛЯ ВАГІТНИХ з лютого і до сьогодні проводять для вагітних українок з усіх куточків світу Олександра Тимошенко, Світлана Кресіна, Shimkova_Marina, Elena Zaretska , Олена Дуда, Марина Сидоряка, Мирослава Острогляд. 

Доули, які виїхали, заснували волонтерські ЧАТИ ПІДТРИМКИ і немедичного консультування ВАГІТНИХ ЗА КОРДОНОМ в таких країнах як Великобританія (Олена Зарецька), Італія (Мірослава Острогляд), Германія (Марина Сидоряка), Швейцарія (Олександра Тимошенко).

ДЛЯ МАМ і мам з дітками було створено канал доулою Галиною Гончар «АУДІО КАЗОЧКИ та історії»  

https://t.me/+DkJB61IAHxY1YWYy, а також проведено ефір на тему казок як ресурсу і терапії.  

Попри все ми також продовжили зустрічі з вагітними в різних містах Украіни та за кордоном в рамках проекту

💝 «ПОСИДЕНЬКИ З ДОУЛАМИ», організаторами   яких в цьому році були 30 ДОУЛ нашої асоціації. 

Наша Асоціація, як і щороку, 

прийняла участь в міжнародних акціях онлайн та ініціювала традиційні заходи і на честь 

 💝 ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ДОУЛ 2022 з 22 по 28 березня 

 💝 Міжнародного Тижня ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ 1 – 8 серпня.

💙Наша Доула Наталья Бохонко виступила на місцевому телебаченні м. Луцька з темою користі грудного вигодовування, 

💛Світлана Кресіна в м.Дніпро розповіла в інтервью про ПОЛОГИ ПІД ЧАС ВІЙНИ,

4 видання запросили Світлану поділитися досвідом, два з них міжнародного рівня.

✨Ефіри на теми пологів, 

✨засобів самопідтримки під час вагітності, 

✨гіпнопологів,

✨та післяпологового відновлення провели 🌟Діана Рибчик та 🌟Олександра Тимошенко з 💙Оленою Зарецькою, 💛Олександрою Кондрашевою, 💙Мирослава Острогляд, 💛Лідією Коноваленко, 💙Юлією Шушайло, 💛Мариною Шимковою.

💝🤰Осяжне АНКЕТУВАННЯ щодо підтримки в пологах провела в групах підтримки заступник голови ГО АФПБ і координатор доул Марина Шимкова. 

А також в травні нашим новим проектом став цикл ефірів про пологи 💙💛«ВІЛЬНЕ НАРОДЖЕННЯ», організаторами і спікерами якого  виступили Анастасія Пасенова та Алла Лєжнєва, Наталія  Райніш і  Наталія Бохонько, Олександра Тимошенко та Олена Зарецька, Світлана Кресіна та Діана Рибчик. А також командою спікерів цього циклу ефірів, було розроблено макет блокноту «Народжуй вільно», з інструкцією для майбутніх мам, щодо пологів 

Спекотне літо і палаюча війною Україна проживалися нами важко,  як в середині країни, так і за кордоном. І все ж таки ми не зупинялись. 

МИ НАВЧАЛИСЬ працювати в нових умовах і ЗМІЦНЮВАЛИ власний РЕСУРС та ЗВ‘ЯЗКИ між колегами. 

ДОУЛИ АФПБ разом з доулами інших організацій та за їх ініціативи і організації пройшли навчання та зміцнення своїх професійних якостей на вебінарах: 

🔹з травматерапевтом з міжнародним ім’ям Babette Rothschild за темами:

29 червня – 1 липня СОМАТИЧНА ТЕРАПІЯ ТРАВМИ. Самодопомога для усіх, хто допомагає. 

Захід відбувся за сприяння Анни Гедре. 

🔸23-25 липня «НАРОДЖЕННЯ НОВОГО МИРУ» з всесвітньо відомою акушеркою Наолі Віннавер в Парижі та онлайн за сприяння Олени Філіпчук та Ренати Константиновоі. Очно були присутніми наші доули Олександра Тимошенко, Олена Зарецька та Роксолана Савіло.

🔹 16 серпня з Мішелем Оденом по темі: 

«ВІЙНА: ВПЛИВ СТРЕСУ Й РАДОСТІ НА ВАГІТНІСТЬ ТА ПОЛОГИ» та циклу вебінарів за сприяння ГО «Безпечні пологи».

🔸 2 вересня з Вікторією Нестєровою – висококласним перинатальним фахівцем та консультанткою з грудного вигодовування, представницею  

організації International Medikal Corps на профілабі для доул ми досліджували «ЗВИЧАЙНЕ ГВ В НАДЗВИЧАЙНІ ЧАСИ». Організатор Юлія Шушайло та Діана Рибчик. 

 🔹 Разом з керівником проекту «ЗаНародження» Юлією Стрельченко організували «ПІДТРИМУЮЧИЙ ФОРУМ ДЛЯ ПЕРИНАТАЛЬНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ» від професійних психологів, травматерапевтів та психотерапевтів України, в тому числі психологів і психосоматологів АФПБ Марини Чередник та Євгенії Могилевської. Форум відбувся 24 і 25 вересня. 

Спеціальним гостем був і унікальний фахівець  акушер і медіатор Пауль Голден.

💙АКТИВ АФПБ💛 з початку війни провів також велику роботу на зовнішньому і міжнародному полі та ініціював: 

🔹 Зустрічі з колегами Європейської Мережі Доул  та Проект по інтеграції доул України, які виїхали за кордон.

🔸 Проведено анкетування та створено списки для координації спеціалістів в Україні та за кордоном. 

🔹 Звернення до перинатальної спільноти Украіни та доул Європейської Асоціаціі Доул щодо зупинення взаємодії з російськими перинатальними спільнотами. 

🔸Створення та підписання Резолюції “Про підтримку світової політики стримування держави-агресора Російської Федерації та виключення російських організацій, представників, а також громадян, які не підтримують санкції проти Росії, з українського перинатального кола та міжнародних перинатальних спільнот”.

🔸 Підтримку петиції Асоціації акушерів та гінекологів Украіни, щодо виключення  російських лікарських асоціацій з міжнародних медичних і наукових кіл в доульский та Перинатальній спільноті. 

💙💛 Ми з захватом і радістю свідчили подальші кроки в реформуванні системи акушерської допомоги в Україні, підтримували і популяризували зустрічі та заходи, організовані ініціативною групою та Асоціацією Акушерок України, ГО Безпечні пологи,  ГО Докудейз.

💙💛 Наші доули, акушерки та медичні сестри – Ольга Гончаренко, Анастасія Пасенова, Анастасія Пилипенко пройшли навчання разом з іншими акушерками України в Польші за запрошенням ГО «ДОБРЕ НАРОДЖЕННЯ», ініційованим для українських фахівців Тетяною Червяк  та польськими колегами. 

Також ми провели декілька важливих професійних і підтримуючих заходів для доул АФПБ, зокрема : 

💙 КОЛО ПІДТРИМКИ про досвід перших місяців війни. Історія кожної доули була почута.

💛 13 та 20 жовтня Профілаб: СУПРОВІД ПОЛОГІВ в країнах ЄВРОПИ і світу ПІД ЧАС ВІЙНИ. Досвід Украінських Доул. Координатори профілабу Тетяна Шарлай та Олена Зарецька. 

💙 17 листопада Профілаб: ДОСВІД СУПРОВОДУ  у пологах ПІД ЧАС ВІЙНИ В УКРАЇНІ.  Координаторка профілабу Світлана Кресіна, яка ще розробила наочну презентацію “ Бомбосховища у пологових в Україні “.

💝🤰Осяжне АНКЕТУВАННЯ щодо підтримки в пологах провела в групах підтримки заступник голови ГО АФПБ і координаторка доул Марина Шимкова. 

✨Доули АФПБ, Чередник Марина і Евгения Могилевська у м. Київ, під час війни , проводять спільний проект з пологовим будинком міста Киіві , курси по підготовці жінок до пологів.🤰🏼

✨Доула АФПБ Марина Кобильченко , приймала участь у  освітній події для майбутніх батьків  м. Київа за підтримки UNICEF , на тему якісного грудного вигодовування. 

 Доули АФПБ Тимошенко Олександра, Олена Зарецька  всю війну вели заняття для вагітних, йогу та різні підтримуючі практики, безкоштовно для всіх бажаючих жінок , а також сприяли для налагодження професійних комунікацій з колегами в різних країнах. 

Наша доула Марина Шимкова очолює напрямок підготовки до пологів у християнській школі «Дар життя».

А також в травні нашим новим проектом став цикл ефірів про пологи 💙💛«ВІЛЬНЕ НАРОДЖЕННЯ», організаторами і спікерами якого  виступили Анастасія Пасенова та Алла Лєжнєва, Наталія  Райніш і  Наталія Бохонько, Олександра Тимошенко та Олена Зарецька, Світлана Кресіна та Діана Рибчик.

Спекотне літо і палаюча війною Україна проживалися нами важко,  як в середині країни, так і за кордоном. І все ж таки ми не зупинялись. 

МИ НАВЧАЛИСЬ працювати в нових умовах і ЗМІЦНЮВАЛИ власний РЕСУРС та ЗВ‘ЯЗКИ між колегами. 

ДОУЛИ АФПБ разом з доулами інших організацій та за їх ініціативи і організації пройшли навчання та зміцнення своїх професійних якостей на вебінарах: 

🔹з травматерапевтом з міжнародним ім’ям Babette Rothschild за темами:

29 червня – 1 липня СОМАТИЧНА ТЕРАПІЯ ТРАВМИ. Самодопомога для усіх, хто допомагає. 

Захід відбувся за сприяння Анни Гедре. 

🔸23-25 липня «НАРОДЖЕННЯ НОВОГО МИРУ» з всесвітньо відомою акушеркою Наолі Віннавер в Парижі та онлайн за сприяння Олени Філіпчук та Ренати Константиновоі. Очно були присутніми наші доули Олександра Тимошенко, Олена Зарецька та Роксолана Савіло.

🔹 16 серпня з Мішелем Оденом по темі: 

«ВІЙНА: ВПЛИВ СТРЕСУ Й РАДОСТІ НА ВАГІТНІСТЬ ТА ПОЛОГИ» та циклу вебінарів за сприяння ГО «Safebirth» (Безпечне народження)

🔸 2 вересня з Вікторією Нестєровою – висококласним перинатальним фахівцем та консультанткою з грудного вигодовування, представницею  

організації International Medikal Corps на профілабі для доул ми досліджували «ЗВИЧАЙНЕ ГВ В НАДЗВИЧАЙНІ ЧАСИ». Організатор Юлія Шушайло та Діана Рибчик. 

 🔹 Разом з керівником проекту «ЗаНародження» Юлією Стрельченко організували «ПІДТРИМУЮЧИЙ ФОРУМ ДЛЯ ПЕРИНАТАЛЬНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ» від професійних психологів, травматерапевтів та психотерапевтів України, в тому числі психологів і психосоматологів АФПБ Марини Чередник та Євгенії Могилевської. Форум відбувся 24 і 25 вересня. 

Спеціальним гостем був і унікальний фахівець  акушер і медіатор Пауль Голден.

💙АКТИВ АФПБ💛 з початку війни провів також велику роботу на зовнішньому і міжнародному полі та ініціював: 

🔹 Зустрічі з колегами Європейської Мережі Доул  та Проект по інтеграції доул України, які виїхали за кордон.

Дуже приємний і теплий подарунок отримали доули України від доул EDN, обіймаючи і зігріваючі ребозо.

♥️Також три доули АФПБ, Ірина Радковська,  Світлана Кресіна, Діана Рибчик, пройшли навчання у ментори @DONA International Debra Pascali ! Вдячні за можливість навчатися по міжнародним стандартам в інтернаціональному колі сестер.

🔸 Проведено анкетування та створено списки для координації спеціалістів в Україні та за кордоном.

🔹 Звернення до перинатальної спільноти Украіни та доул Європейської Асоціаціі Доул щодо взаємодії з російськими перинатальними спільнотами

🔸Створення та підписання Резолюції “Про підтримку світової політики стримування держави-агресора Російської Федерації та виключення російських організацій, представників, а також громадян, які не підтримують санкції проти Росії, з українського перинатального кола та міжнародних перинатальних спільнот” 

🔹Звернення до акушерської лікарської спільноти з метою співпраці разом з ГО “Доули Львова”

🔸 Підтримку петиції Асоціації акушерів та гінекологів Украіни, щодо виключення  російських лікарських асоціацій з міжнародних медичних і наукових кіл в доульский та Перинатальній спільноті 

💙💛 Ми з захватом і радістю свідчили подальші кроки в реформуванні системи акушерської допомоги в Україні, підтримували і популяризували зустрічі та заходи, організовані ініціативною групою та Асоціацією Акушерок України, ГО Безпечні пологи,  ГО Докудейз.

💙💛 Наші доули, акушерки та медичні сестри – Ольга Гончаренко, Анастасія Пасенова, Анастасія Пилипенко пройшли навчання разом з іншими акушерками України в Польші за запрошенням ГО «ДОБРЕ НАРОДЖЕННЯ», ініційованим для українських фахівців Тетяною Червяк  та польськими колегами. 

💛 ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ доул АФПБ для визначення напрямків роботи і взаємодії в зовнішньому та міжнародному професійному полі в нових умовах.

ГО АФПБ вивчили і ВИПУСТИЛИ ДВІ ГРУПИ ДОУЛ 🇺🇦 під час війни і продовжує навчати третю 💙💛 з незмінними менторами і організаторами курсу Юлією Шушайло, Мариною Шимковою, Олександрою Тимошенко. Серед наших випускниць  є і  лікарі ✨ 

❤️‍🩹🆘В серпні-вересні за ініціативи Галини Мухи та Світлани Кресіної було проведено флешмоби на ПІДТРИМКУ ПОЛОНЕНОЇ ВАГІТНОЇ військової лікарки МАР‘ЯНИ МАМОНОВОї. 

ДОУЛИ ГО АФПБ написали чисельні пости, звернення, долучились до флешмобу у всіх соціальних мережах. 

17 вересня в м. ЛУЦЬКУ за ініціативи  доули АФПБ Наталії Райніш і співзасновниці ГО «Елеос Волинь» та доули і активістки Наталії Бохонко, інших містян, членів адміністрацій і вагітних жінок та мам міста було ПРОВЕДЕНО МАСШТАБНУ АКЦІЮ для підтримки і звільнення Мар’яни, яка перебувала вже 6 місяців в російському полоні і була на 9 му місяці вагітності 🆘☮️🤰🙏✌️

А вже 25 вересня Мар’яна народила доньку в рідному Луцьку. 🤱🇺🇦❤️

Восени ми також відновили ефіри проекту ЗА ПРАВОМ НАРОДЖЕННЯ і висвітлили декілька цікавих тем з #жінковедення і #дитиноведення які матимуть продовження. ✨💙💛

В жовтні Олександрою Кондрашевою і Діаною Рибчик було проведено ефір в рамках підтримки МІСЯЦЯ ОБІЗНАНОСТІ щодо ПЕРИНАТАЛЬНИХ ВТРАТ, а для батьків, які переживають втрату анонсовано групи психологічноі підтримки, в яких Олександра та Діана також є фасилітаторами груп підтримки ГО «Опіка Ангела» 🙏❤️‍🩹

🇺🇦✨Олександра Кондрашева також отримала подяку і Грамоту за вклад в Перемогу і активну волонтерську діяльність. 🇺🇦✨

Кожна з наших доул зробила свій вклад у фонди підтримки ЗСУ, переселенців та людей, постраждалих від бойових дій. ✨💙💛

Багато доул надають безкоштовні консультації, супроводжують в пологах безоплатно чи за донейшн,  та приймають участь в соціальних проектах інших організацій, де підтримують вагітних і мам. 💝🙏

З сумом і болем ми пам’ятаємо і про втрати в родинах та колі друзів наших доул. І про кожне втрачене та скалічене життя в Україні від російських солдат і зброї. 🙏

З надією і вірою очікуємо разом з нашими доулами повернення живими і неушкодженими їх чоловіків -захисників, і кожного воїна. 🙏🇺🇦

Наприкінці року АКТИВ АСОЦІАЦІЇ прийняв участь ЩОРІЧНІЙ ЗУСТРІЧІ EDN з доулами з 12 ти країн Європи, де ПРЕЗЕНТУВАЛА ЗВІТ своєї діяльності за минулий рік, а також результати терористичної діяльності і внутрішньої політики Росії, жінок і дітей, які постраждали від дій росіян та їх зброї. 

Ми не залишаємось поза політикою, адже обсяг і глибина трагедії в Україні – відповідальність не лише політиків🤰🇺🇦🤱

Юлія Шушайло, Олександра Кондрашева, Світлана Кресіна, Діана Рибчик ВИТРИМАЛИ цей емоційний і потужний виступ за підтримки і надійного тилу інших членів активу Марини Шимкової, Олени Зарецької, Олександри Тимошенко, Марини Кобильченко та ВСІЄЮ НЕЙМОВІРНОЮ КОМАНДОЮ ДОУЛ АФПБ !💯

🇺🇦✨Також ми стали партнерами СОЦІАЛЬНОГО ОПИТУВАННЯ в рамках проекту ДОКУМЕНТУЮЧИ УКРАЇНУ від соціологіні і фахівця з громадського здоров’я Марії Шваб.

За ініціативи Світлани Кресіної та Олени Зарецької до опитування було залучено десятки груп вагітних і спільнот, а також фахівців – акушерок і акушер-гінекологів, які надавали допомогу в пологах в Україні під час війни. 💙💛

Історії пологів наших вагітних в Україні і за кордоном є нашим спільним свідченням злочинів Росії проти людства і Сили Жінки, Матері, України.🇺🇦❤️🇺🇦

Ми вистояли. 

Ми вижили. 

Ми продовжуємо. 

Завершується 2022 рік, 

10 місяців якого ми живемо у війні, виборюючи мир і обираючи Життя, Гідність, Свободу.

Ми втомлені і виснажені часом, багато з нас  роз‘їхались по світу, багато залишились вдома. 

Та ми всі залишились з Україною в серці, думками  і справами. 💙💛

І там де ми є без світла ззовні, ми леліємо світло всередині і йдемо на маяки, якими є одна для одної. ✨✨✨

У нас багато планів на наступний рік. 

І багато викликів. 

Та є одне на всіх бажання.💯🇺🇦

І одна на всіх місія – наближення ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ  і покращення нашого життя в ній через БЕЗПЕЧНІ, ВІЛЬНІ ПОЛОГИ.  

З любов’ю та турботою до жінки, дитини, Родини.

Ваші ДОУЛИ УКРАЇНИ.

проекти

2022