Вступити в організацію

Кодекс доул АФПБ
(міжнародний стандарт практики)

Доула надає психологічну, інформаційну, практичну підтримку сім’ям під час їх перинатального періоду та у пологах. Доула завжди морально підтримує своїх клієнтів, підбадьорює їх і піклується про їхній комфорт. Сертифікована доула має бути пунктуальна та педантична у питаннях охайності (як фізичної, так і моральної) у відношенні до своїх клієнтів. Суть професії полягає в тому, що сім’ї довіряють доулі й очікують від неї прогнозованої поведінки, що дбає про інтереси сім’ї. Неприпустимий підрив довіри сімей до професії у вигляді нехтуючого, нетактовного чи нечесного поводження з ними.

Доула не надає жодних рекомендацій, не призначає та не скасовує препарати. Усі рішення клієнти приймають самостійно, доула не має права керувати їхніми діями чи давати якісь вказівки. Доула не є медпрацівником, не проводить жодних медичних процедур (зокрема огляди та будь-які дослідження), не робить і не скасовує призначення. Доула також не дає жодних інших рекомендацій, у тому числі в плані натуропатичних препаратів: трав, настоянок, вправ і таке інше.

Доула надає допомогу клієнтам в оволодінні необхідними знаннями для прийняття рішення, заснованого на праві поінформованої згоди. Доула роз’яснює суть і наслідки тих чи інших процедур чи дій, які можуть мати місце під час пологів. Доула допомагає зорієнтуватися клієнтам в обґрунтованості тих чи інших усталених практик, які можуть бути використані в тих чи інших установах, тими чи іншими фахівцями. Доула сприяє реалізації клієнтами своїх прав, як пацієнтів та як громадян, які перебувають у вразливому становищі, у стані стресу, болю та екстраординарної ситуації.

Доула, сертифікована згідно з міжнародним протоколом, повинна дотримуватись правил конфіденційності. За жодних обставин не можна обговорювати, викладати в Мережі чи іншим чином поширювати інформацію, на розповсюдження якої вам не було видано спеціальний дозвіл клієнтки. Те саме стосується фотографій, контактних даних тощо.

Сертифікована доула повинна етично ставитися до колег та фахівців, які працюють у медицині. Зокрема, йдеться про авторські права та неприпустимість плагіату. Інтелектуальна власність – це велика праця, тривалі пошуки, час, сили та гроші на досягнення результату. Не порушуйте норм моралі, копіюючи матеріал, який вам не належить (вказуйте посилання на джерело).

Сертифікована Доула завжди продовжує навчатися. Наше інформаційне поле постійно оновлюється. Для того, щоб не втратити актуальність своїх знань, постійно шукайте та читайте профільну інформацію, відвідуйте тренінги та конференції. Щоб не втратити кваліфікацію, якщо ви не практикуєте якийсь час, користуйтеся можливістю допомагати мамам в якості волонтерок.

ВАЖЛИВО! Доули, які є одночасно представниками іншої професії (наприклад, лікар, акушерка тощо), не мають права виконувати дії, що виходять за рамки кодексу та стандартів практики доул, у той час, коли вони працюють з клієнтами в якості доули! Якщо фахівець здійснює такі дії або планує їх здійснювати, тоді він не має права називати себе доулою та пропонувати свої послуги доули! Якщо фахівець планує надавати послуги, що виходять за рамки стандарту практики доули, він зобов’язаний представляти себе тільки як фахівець іншої професії – не доула! З іншого боку, якщо доула, яка має медичну освіту або акушерську практику, гарантує клієнтам роботу виключно в рамках стандарту практики доули, може позиціонувати себе як доула.

Пологи без медичного супроводу (домашні пологи з доулою, соло-пологи).
ГО АФПБ визнає за жінкою право на відмову від медичної допомоги та на прийняття особистого рішення щодо місця пологів та вибору супроводу для підтримки під час них. Проте, дотримуючись принципів поінформованої згоди, ми повинні повідомити, що соло-роди не є максимально безпечними та не рекомендовані медичними спільнотами, такими як спільноти акушерок та гінекологів Канади, Америки, Королівської Австралії та Нової Зеландії… Таким чином, сертифікована доула зобов’язана зробити кроки для обговорення з клієнткою можливих безпечніших і максимально відповідаючих її потребам варіантів, які вона може вибрати. Доула, що працює в рамках міжнародного кодексу, не повинна виступати як єдиний фахівець, який надає підтримку породіллі протягом її пологів. Це може призвести до спричинення негативних наслідків, юридичного чи морального характеру, а також завдати удару авторитету професійних доул загалом.

Для цитування, будь ласка, зберігайте згадування ГО “АФПБ” з активним посиланням на www.doula.com.ua.